Najczęściej Zadawane Pytania - psychoterapia, konsultacje psychologiczne

W gabinecie  nie przyjmuję Pacjentów w ramach NFZ. 

Wszystkie informacje dostępne są tutaj Psycholog ONLINE

Praca w nurcie psychodynamicznym zakłada rozumienie nieuświadomionych przyczyn cierpienia człowieka. Terapia psychodynamiczna nie koncentruje się tylko na zanurzaniu w przeszłości- a na łączeniu tego co dzieje się „tu i teraz” z tym co było „kiedyś”. Istotą zmiany jest również relacja z terapeutą- gdzie odtwarzają się nieświadome wzorce, odkrycie tego oraz przeżycie w korektywny i bezpieczny sposób jest właśnie czynnikiem leczącym.  

Więcej informacji.

Terapia psychodynamiczna jest pracą pogłębioną i długoterminową, w wyjątkowych przypadkach są to kontrakty na terapię krótkoterminową. Czas trwania terapii zależy od terapeuty i pacjenta, pacjent oczywiście ma prawo przerwać ją wtedy kiedy chce. Zachęcam jednak żeby o woli zakończenia terapii rozmawiać jak najwcześniej żeby móc przygotować się do pożegnania i podsumowania pracy.

Sesje psychoterapeutyczne odbywają się co najmniej raz w tygodniu, zawsze w tym samym miejscu i o tej samej porze.

Psychoterapia odbywa się na warszawskim Ursynowie. W wyjątkowych przypadkach prowadzę sesje terapeutyczne online (Skype) – głównie dla pacjentów znajdujących sie poza granicami kraju. 

Nie prowadzę terapii dzieci, pracuje z młodzieżą od 14 r.ż.

Cennik znajduje się TUTAJ.

Nie prowadzę terapii dla osób czynnie uzależnionych od substancji psychoaktywnych. 

Konsultacje psychologiczne są to od 1 do 3 spotkań mających na celu wzajemne zapoznanie się pacjenta z terapeutą oraz poznanie historii osoby zgłaszającej się do gabinetu. W trakcie tych spotkań określane są również cele dalszej pracy oraz to czy zaproponowana przez  mnie forma oraz metoda terapii będą najbardziej odpowiednie dla konkretnej osoby.

Psychoterapię prowadzę zarówno w języku polskim jak i angielskim. Nie dotyczy to terapii grupowej, którą na dziś prowadzę wyłącznie w języku polskim.

Przyjmuję płatności tylko gotówką lub przelewem, istnieje możliwość wystawienia faktury. 

W sprawach niecierpiących zwłoki, natychmiastowej pomocy należy szukać dzwoniąc pod numer alarmowy 112, zgłaszając się na SOR lub kontaktując się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej. Pod TYM LINKIEM można wyszukać placówki oferujące bezpłatną pomoc (także dla osób nieubezpieczonych).

Jeśli nie znaleźliście Państwo odpowiedzi na swoje pytanie dotyczące psychoterapii lub konsultacji psychologicznych, zachęcam do kontaktu. 

Napisz do mnie